Jump to content

Eksosmanifoil VP AQ-170 (B30)


Eos

Recommended Posts

Jeg må mest sannsynlig bytte eksosmanifoilen på min VP AQ-170 (B30)

Originalt fra VP koster denne rundt 15.000,-

 

Jeg har hørt at det finnes en del uoriginalt å få tak i. Blant annet har jeg hørt rykter om en svenske som støper slike med utskiftbare zinkanoder.

 

Er det noen som vet hvor jeg kan få tak i nye, eventuelt pent brukte manifoiler?

 

Er det noen tungtveiende argumenter mot å bruke uoriginale eksosmanifoler?

Link to post

Alternativt kan du være på utkikk etter ny (gammel) motor noe som vil falle rimeligere.

Min motor betalte jeg 6000,- for og da var det hjemmesnekret rustfri manifoil påmontert. har eda ikke hatt problemer etter 2 år

Det er lettere med våtslipepapir en rubbing. Det er lettere med et til 2 strøk lakk en polering. Trebåt er ikke mere arbeid

Tidligere Båter: 21 fots tresjark m/sabb 22 (Tequila Sunrise) • 23 fots tresjark m/sabb 16 (Neptun) • 17 fots speilbåt i tre med vindskjerm og 25hk yamaha (Gjeld-frid I)

Link to post

Disse siste minner veldig om en annen båtside :cheers: hvor svar gis på lignende måte :wink:

Det er lettere med våtslipepapir en rubbing. Det er lettere med et til 2 strøk lakk en polering. Trebåt er ikke mere arbeid

Tidligere Båter: 21 fots tresjark m/sabb 22 (Tequila Sunrise) • 23 fots tresjark m/sabb 16 (Neptun) • 17 fots speilbåt i tre med vindskjerm og 25hk yamaha (Gjeld-frid I)

Link to post

Det er en figur i Stavanger distriktet ( tror jeg... ) som ofte annonserer i Båtbørsen. Han lager manifolder i rustfritt. Kan sikkert være lurt å sjekke....

 

Mvh Lars

 

Han har jeg også hørt om, men har noen adressen eller telefonnummeret hans?  Jeg kjøpte siste nummer av båtbørsen for å finne annonsen hans, men den manglet i det bladet.

Båthistorikk fra 1959: Tresnekke, 20 fot, Penta 2 sylinder, bensin. Trebåt, klinkbygget, 16 fot, Johnson 5.5 HK. Mørebas 16 fot, Johnson 25 HK. Trifoil 15 fot, Mercury 35 HK. Trifoil 17 fot, Mercury 65 HK. Myra 21, Volvo MD2B. Furuholmen 30, Farrymann 30HK. Skarpnes 30, Volvo MD40B. Broom 37 Ocean, 2x Perkins 6.356 HM. GibSea 522 Master, genoa, 96 kvm, storseil, 54 kvm, Perkins 4.236, 80 HK.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...