
Grimme Elling
Jeg har ikke erfaring med Perkins konkret, men har prøvd samme jobben på en sammenlignbar gammel diesel (BMC) og sleit veldig.
Dersom det er bolter som står ned igjennom "ørene" på dysene, og disse er demontert, kan man jo finne et par bolter med tilsvarende dimensjon men lengre, og sette på en mutter imellom "ørene" og toppen. Skru bolten så langt ned i toppen som det går, og prøv deretter å benytte mutterne til å skru dysene ut ved å bruke boltene som avdrager.
Dersom det ikke er bolter, men muttere på pinnebolter, slik det var på min, så er det verre. Det er gjerne lite plass til å få skrudd ut pinneboltene å forsøke ovennevnte prinsipp. Jeg endte opp med å få verkstedet til å dra dem ut, og de hadde også sliti fælt, men fått dem ut med slagtrekker.