Jump to content

Dempe høyfrekvent pipelyd fra 'Wind' dieselvarmer


S/Y Emma

Recommended Posts

Eg har ein dieselvarmer av typen "Wind" om bord, noko som er praktisk når temperaturmålaren syner tosifra minusgrader. Men sjølv om brennaren er stabil og effektiv, lagar han ein ganske høg pipelyd når han går. Lyden kjem mulegens frå vifta som går rundt. Det ser ut til at lyden forplantar seg gjennom varmluftrøret som kjem ut i salongen, og gir dermed ein sjenerande lyd om bord.

Har nokon eit tips om korleis ein får vekk denne lyden? Går det an å montere noko rundt varmluftrøret som dempar den høge frekvensen?

Link to post

Jeg har en Ardic, men når jeg opplever slik høyfrekvent lyd, er det vifta som suger inn luft som kommer borti kåpa rundt vifta.

Med å "fikle" litt med den kåpa, finner jeg en stilling som gjør tilværelsen ombodt mer behagelig. (Til jeg kommer borti kåpa neste gang jeg baler med noe oppi rommet der den står)

 

RSL

NestBest - Bestway 40, Oppegård båtforening

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...