
Bitteliten
Gullfisk skrev On 25.4.2020 at 9.37:
Den coaxen har nok litt krappere bøy ut av pluggen enn den kanskje liker, på sikt. Bare for å være litt pirkete, siden du skal på langtur.
Fornøyd nå? ??
jeg har noen automatsikringer ombord. Typisk på kurser som er koblet rett på batteriet, vhf, varmer mm. Er det noen som kan bidra med klarhet i hvordan slike testes med amp meter? Jeg lurer på om en av de ikke slipper gjennom det den bør ved belastning.
er det noe problem å ha to sikringer etter hverandre på en kurs? Vhfen har en automatsikring på 10 amp, og en gul sikringsholder med 10 amp sikring i (se bilde)
tre sikringer har felles pluss fra batteri Kabel er loddet til kobberstang merket med pil på bildet. Denne stanga er så loddet til pluss inn på 3 automatsikringer. Finnes det annen god måte enn lodding å koble feks vhf kursen rett på denne kobberstanga og da utenfor automatsikringen?