Jump to content

Sleipner 8-10 diesel Overhaling/håndbok


Guest romeren

Recommended Posts

Er den stolte eier av en (for meg) "ny" spjærøykrysser med en 8-10 Hk Sleipner diesel 65 modell. Jeg har ingen peiling på dieselmotorer og sliter litt når den nå har sluttet å gå. Har gått som en klokke til nå men i dag sluttet den bare å gå. Problemet er kanskje vann i dieselen, luft dieseldyr(har gått lite i sommmer)

 

Er det noen som vet/kjenner til hvor man kan få en bestilt en overhaling av motoren (ligger i Oslo) og er det mulig å skaffe gamle håndbøker til disse motorene.

 

Takknemlig får hjelp

Link to post

Det finnes en tusenkunstner av en kar i Moss, som bor i Helgerødgata på Jeløya. Husker ikke navnet hans, men han har et stort rom fullt av båtmotorer, flere for salg. Han tar også på seg å overhale gamle motorer. Han har også et brukbart utvalg i nye og brukte deler til div. motorer.


Medlem av KNBF og Totalmedlem NSSR. Husk lytteplikten K-16.
vimpel_entusiast_signatur.gif

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...