Jump to content

tresnekke. hvilken fabrikat?


petter85

Recommended Posts

jeg kjøpte meg en tresnekke ifjor vinter, og har ikke klart å finne ut hvem som har laget den. det eneste jeg har fåt vite er at den var en åpen snekke før i tiden, men har ikke sett noen skrog lik som denne.

 

så hvis noen har meninger om hva dette er, så hadde det vært artig å få vite litt mer om denne båten :smiley

bilde0090.jpg

 

bilde0139.jpg

Redigert av petter85 (see edit history)
Link to post

Holdt på å få kaffen (..eh for å være helt ærlig så var det øl'n...) i vrangstrupen når jeg så bildet.

 

Snekka di ligner på mange måter på ei snekke jeg hadde før jeg ble skøyte-eier.

Linjene i overbygget spesielt. Nå sier du at den tidligere var åpen så da røper jo ikke de linjene noe om opprinnelsen til båten.

 

Min var nå i allefall bygget i Fevik.

 

En flott båt har du nå i alle fall! :thumbsup:

Link to post

jo tusen takk for det :smiley:

 

det var det jeg håpet på, at noen der ute har vært borti noe som ligner på denne båten. jeg mener at jeg har bra kontroll på hva slags båter de forskjellige fabrikanter har laget, men har ikke sett maken noengang. og jeg er klar over at få trebåter er like, men noe lignende må vel finnes? :worry:

 

er vel mest stødig på plastbåter siden jeg har vokst opp i en saga 27(slik som sikkert mange i min generasjon), og har alltid vært over middels interessert i å vite hva slags båter jeg møter på fjorden :rolleyes:

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...