Jump to content

Ta ut styregaffel/hjem på VP 290DP-finnes noen triks?


timon90

Recommended Posts

God aften folks.

 

Skal sende 290 transomen min til glassblåsing, og tenkte demontere alt. Leste i manualen, men der er jo alt en dans på roser :headbang:

 

Er det noen som har noen triks for å ta ut hele styregaffelen m/hjelmen, når dette har satt seg? Er redd for å være for brutal.

 

Men om det er forj**lig mye jobb gidder jeg ikke, for det er jo ikke noe slark jeg kan kjenne, men hele styringen går generelt tregt. Mulig det kommer seg når jeg presser igjennom fett?

Link to post

Jupp, bruk noe utvendig, ikke inne i båten, da slag på gaffelen fra den siden fører til at den utvider seg og sitter enda bedre fast.

Prøv med noen trekiler først, er litt mer skånsomt mot aluen, dersom du skal skifte tetninger og hylser osv. så kan du bruke litt varme, brekkjern og mye varme som siste utvei før vinkelsliperen.

 

Noen ganger faller de nesten ut, og andre ganger er de umulig å få ut.

Redigert av adeneo (see edit history)
Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...