Jump to content

AQ271 og GM 350 cid, er dette samme motor? forskjeller?


volvo_penta_

Recommended Posts

AQ271 er basert på GM350 og er stort samme motor, bortsett fra de delene som er spesielle i forhold til marinisering.

CID står for Cibic Inch Displacement, og betyr bare at motoren er på 350 kubikktommer, som tilsvarer omtrent 5.7 liter.

 

Hvis alt av mariniseringsdeler må kjøpes nytt, så inkluderer dette manifolder, risere, sjøvannspumpe, sirkulasjonspumpe, diverse pakninger som blant annet toppakning, dersom motoren skal ferskvannskjøles trengs ikke ny toppakning men i stedet må det kjøpes inn varmeveksler og diverse utstyr, alt elektrisk må være gnistsikkert og fordeler, starter, dynamo osv. må byttes.

Jeg ville forsiktig anslå prisen til rett i overkant av 50 båtlapper dersom alt skal kjøpes nytt.

 

 

AQ271 kom aldri med injection, når GM350 kom med injection er i grunn ikke relevant, ettersom det er modellspesifikt, og Volvo Penta selger fortsatt modeller basert på GM350 med både forgasser og injection.

Redigert av adeneo (see edit history)
Link to post

Nå er det selvfølgelig mulig å få tak i ting billigere fra utlandet, finne alternative løsninger osv. men alt i alt lønner det seg som regel ikke å bygge en marinemotor fra bunnen av, da er det bedre å få tak i en havarert marinemotor og heller bytte blokk/topper og beholde mariniseringsutstyret, ettersom dette som regel blir billigere enn å gjøre det andre veien, hvorpå man har motoren og skal begynne å kjøpe mariniseringsytstyr.

Selve motoren og motordelene er latterlig billig til en GM V8, mens marinisering fra Volvo Penta (eller andre merker) er latterlig dyrt.

Redigert av adeneo (see edit history)
Link to post

Det er nok noe der ja, klarer kanskje å holde et normalt forbruk ved å kjøre deretter!

 

Lurer på om det er forskjell på topplokkene fra bil og marine på disse motorene? Ville tro om motoren opprinnelig stammer fra en bil så har den mindre ventiler, og da også mindre effekt? Slik som gjelder for AQ130 motorene f.eks.

Link to post

Med mindre du skal bygge en spesiell motor til en veldig rask båt er det standard ventilstørrelse som gjelder. 1,92 in og 1,5 ut. Det finnes forskjellige topplokk i handelen for performance-motorer både i stål og aluminium, med forskjellig brennkammervolum, større ventiler og kanaler og det finnes vippearmer med større giring. (1:1,5 er standard) Avhenging av applikasjonen brukes forskjellig innsugsmanifold, forgasseroppsett, kamaksel, stempler osv. Det du skal være oppmerksom på ved marinisering av en standard 350cid er i 1996 kom vortec-toppene. Boltmønsteret til innsuget er forskjellig fra tidligere topper, og innsuget på marinemotorer er forskjellig fra bil-innsug.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...