Jump to content

Byggskum eller skum for båt


Birchwood 320

Recommended Posts

Hvor kan eg få tak i slikt skum som man fyller i skroget på en båt for å avstive / fylle tomrom??

Noen gode ideer..

 

Digger det nye forumet.. Mer likt andre forum eg bruker

 

Kjempe jobb :flag:

Fjord 27 AC TMD40

Birchwood 33 Classic 2 X 150 hk Ford Mercraft 19.5 knop
Wellcraft Excel 26SE V8 Starpowr 7,3 IDI 270Hp(270hk) 37 knop.
Firmanavn: Motordeler.com

Link to post

Det får du kjøpt hos Reichold distributører.

Husk at det blir et voldsomt trykk når dette ekspanderer. Det må stives skikkelig av for å unngå deformering.

ÅÅÅÅ. Har aldrig prøvd noe slikt.. Men vi har en båt som opprinnelig skulle fylles med skum men av en eller annen årsak aldrig ble fylt.. (Hjemme laget på sett og vis)

 

Det er en 17 foter og den er ganske blaut i skroget i høg sjø.. Er det ikke bare å lage mangen 12mm hull so massen kan ekspandere ut av da???

Fjord 27 AC TMD40

Birchwood 33 Classic 2 X 150 hk Ford Mercraft 19.5 knop
Wellcraft Excel 26SE V8 Starpowr 7,3 IDI 270Hp(270hk) 37 knop.
Firmanavn: Motordeler.com

Link to post

Mjo, det er bare det at dersom skummet ekspanderer uten trykk, fester det seg ikke skikkelig og det blir utsatt for vanninntrenging.

De båtbyggerne som brukte slikt skum, hadde en skummegigg som båten ble plassert i før skumming. Får du ikke trykket skikkelig opp, får du slike problemer som er beskrevet en masse her på siten.

Jeg ville heller brukt Divinycell som er tilpasset skrogfasongen, satt dette i limsparkel, og så laminert over.

Store Norske Kullseilingskompani.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...