Jump to content

For stort hull i hekken til 280 drevet, hva gjør jeg?


BaylinerKenneth

Recommended Posts

Jeg byttet for noen år siden fra gammelt OMC drev til Mercruiser alfa one drev. Fikk et båtverksted til å støpe igjen hekken, lage nytt hull til Mercruiser drevet og montere motor ned i motorrom. Betalte ca 15000.- for denne jobben.

Redigert av Oboj (see edit history)

Det må da være mulig å drikke alkohol uten å ha det moro???

 

Ny Flem.jpg

Link to post

Da har du alternativet mellom en støpejobb eller skaffe deg en brukt 290 bakplate, pluss opphengsgaffel ++. Sistnevte selges fra tid til annen ganske billig på finn.

 

Søker du litt i gamle tråder her på BP finner du gode beskrivelser på støpejobben, mange som har gjort dette før deg.

2009 Ryds 478 GTI Mercury 50 EFI

Link to post

Å støpe på er vanskelig og få bra, tror heller jeg ville bygge om til 290 sitt oppheng det er jo ikke så mye arbeide og så får du jo hydraulisk tilt Evt selge 280èn og kjøpe inn 290

En annen mulig er og støpe på, montere en alu plate inne og ute for og forsterke men det er jo ikke mye pent da

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...