Jump to content

Egnet sted i Fana-området for å krane båt på vannet


64dc

Recommended Posts

Hei, er det noen her inne som kan anbefale et egnet sted for å krane båt fra lastebil og ut på sjøen I fana-området utenfor Bergen.

 

Jeg får båt fraktet med bil fra Oslo til Bergen i morgen. Transportøren har avtalt å levere i morgen kveld og i den anledning hadde det vært greit om noen har noen anbefalinger å komme med. En plass for det er lite strøm og lett for kranfører å plassere båten slik at det ikke tar så mye tid hvor båten henger i stroppene og gjerne at det er lett å komme seg oppi båten etter at den har kommet på vannet.

Link to post

Vil anbefale rampen til båtforeningen i Osøyra. Ligger midt i sentrum med grei tilgang for lastebil. Ellers kan du vel sette den ut nesten hvor som helst der det er en viss størrelse på kaien. Kjapp Marina i Dolviken. Eller kanskje på Krokeide ferjekai (litt usikker her....) eller kanskje noen rett og slett tilbyr deg en brygge. Det er vel også mulig å få den på vannet på kaien på Espeland. Der er det også greit for en lastebil å snu.

mvh Bergen Dørk

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...