Jump to content

Forlegg for overlatelse av båt til ikke egnet fører (?)


oslofjord

Recommended Posts

"...ett forlegg for overlatelse av båt til ikke egnet fører" står det i Budstikka etter årets flotteste båtsøndag:

Flere forelegg etter travel dag på sjøen: http://www.budstikka.no/nyheter/flere-forelegg-etter-travel-dag-pa-sjoen-1.7496878

 

Hva kan ligge bak denne noe kryptiske beskrivelsen av lovbruddet ??

 

Kan det være en paralell sak til svensketråden hvor fruen ikke ble ansett som fører ?? https://baatplassen.no/i/topic/94763-politianmeldt-for-aa-ha-gitt-gode-raad-ved-manoevrering-av-baat/

 

Noen som tidliger har hørt om folk som er tatt for "overlatelse av båt til ikke egnet fører" eller aner hva dette kan dreie seg om ?

Link to post

Vil heller tippe at det her var snakk om at far har overlatt båten til en sønn/datter uten båtførerbevis. Da kan det fort hende at de skrev to forelegg i den båten, siden to var bøtelagt for å føre båt uten båtførerbevis.

Jeg kan ikke helt se for meg at Politiet sier til noen: "Du er ikke egnet til å føre båt".

 

 

RSL

NestBest - Bestway 40, Oppegård båtforening

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...