
chrisrik
Vært å dilla litt i båten denne helgen også. Fredag putret disse ribbene rundt i sundet. Hurtigruten sin nye satsning - med Oxe dieselpåhenger på 200 hk. Et virkelig voldsbruk rent fysisk, vi snakker Verado-størrelse på atskillig flere hester. De fikk visst båtene opp i 20 knop med propellen som nå sto på. Hvor mye mer det er å hente spørs vel, ganske mye last de skal ha med seg.. Men veldig behagelig gange på dem i tomgangshastighet! Imponerende. Forøvrig voldsomt simpelt innredet. Mulig de drev å rigga dem enda.
Ellers plages de fremdeles ned Stedtind på verftet som har kilt seg fast... Spent på hvordan de skal få skuta på havet. Hydrauliske jekker er visst hentet fra Trondheim! Ikke mye bevegelse der idag og nå har den stått der i snart 3 uker.
Er det noen kompetente KAD44-mekanikere i Tromsø-området? Kjenning sliter med feilkoden 2.2 (og en litt trøblete startmotor). Kunne tenkt oss en sparringspartner :)