Jump to content

Båt henger av gammel campingvogn understell


JM Pettersen

Recommended Posts

Både BT og Jula har dette, og det er vel greit....

 

Måtte bytte et rullehjul på en Brenderuphenger i fjor, og gummihjulet (luft type trillebårhjul) jeg fikk på Jula var nøyaktig samme konstruksjon som originalen. Passet rett på. Begge steder får du i grunnen det du trenger for å bygge.

 

Problemet kan vel evt. være rustbeskyttelse/galvanisering på metalldeler, men det er et spørsmål om skylling og vedlikehold.

-----------------------------------------------------------------------------------
Engelsk bil og trebåt..... sertifisert utilregnelig!
Fritidsklubb for voksne gubber - http://blogg.cdd.no - aka Gubbeklubben - Wiksten Trebåtklubb: http://wikstenklubben.no
-----------------------------------------------------------------------------------

Link to post

Hei :-)

 

Du burde ta en prat med tilsynet først, de forteller deg gangen i prosessen. Utgangspunktet er bra, et registrert objekt, det er verre med helt selvbygg om man skal ha det godkjent.

 

Tipper du må sveise på noen avstivere, campingvognunderstell uten huset oppå som stiver av er lealaust....

 

Skal du kjøpe nye dekk er http://www.dekkonline.com/ stedet. Kjøpte forsterkede varebildekk til vogna mi der, koster 6-700kr dekket og det er helt grei kvalitet. De leverer dekkene til jobben din om du vil, veldig enkelt :-)

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...