Jump to content


Trimplan indikator viser feil på Bavaria


JørgenL

Recommended Posts

Hei!

 

Vårpussen er i gang med ny båt, men ser at trimplan indikatoren for flapsene virker bare på ene siden, selv om begge flapsene virker. Dvs, den ene lyser konstant. Ser ut til at indikatoren er en original sak fra Bavaria/bmb, men fant en så og si identisk indikator på seatronic. Regner ikke med bmb har prod. disse selv :-)

 

Er det trolig at kun displayet er ødelagt? Vil evt seatronic sin løse dette, hva tror dere? Anbefalinger til løsning?

 

Feilen:

bilde

 

Er denne lik? Lignet veldig:

bilde

Link to post

Godt og logisk tips, takker - stopper litt opp innimellom. Får forske litt mer i morgen. Dersom det er instrumentet, må man da skifte både indikator og instrument, eller går dette omhverandre? Regner med at alt bør skiftes i så fall :-)

Edited by JørgenL (see edit history)
Link to post

Ikke sikkert. Bavaria har ikke egen produksjon av instrumenter. De er derfor laget av VDO eller tilsvarende som renamer instrumentet. F.eks er mye VP instrumenter VDO, og ikke noe annet er endret.

Den kopien fra instratrim er farlig lik, så jeg tror du har funnet produsenten der.

 

Start med kryssbytting, se om feilen flytter seg, da er instrumentet ok. Blir feilen identisk er instrumentet kaputt, og du kan gjøre dine undersøkelser. Med 90% sikkerhet vil det da holde å bytte bare instrument.

 

Lykke til

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...