Jump to content

Hvordan endre farge på gelcoatsparkel?


NilsPils

Recommended Posts

Jeg skal utbedre noen små sår på skroget over vannlinjen. Skroget er blått og jeg hadde tenkt å bruke gelcoatsparkel fra BT. Men den er litt vel lyseblå. Hva kan jeg bruke for å brekke fargen med sort til å bli litt mørkere? Vi snakker her om veldig lite kvantum.

Hilsen Nils Rømcke som har tresnekka Tora og motorbåten Saowanee
Jeg er litt gal, og trives ganske godt med det ................

Link to post

om du ikke har kjøpt sparkel allerede, så er jo et alternativ å lage litt sparkel av gelcoat i rett farge (om det fins?) + blande i mikroballonger til ønsket konsistens?

Lurøy / Svalbard. Båter: Gromling 15/60 Yamaha / Wesling 490 m/80 Yamaha / Yamarin 5940 m/ F115 Yamaha / Achilles LS4 (RIP) Aquaquick MS265 West Commando 270 m/ 4hk Yamaha

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...