Jump to content

offeranoder motorblokk Suzuki DF90 -115-140


is_620

Recommended Posts

Har nettopp skiftet disse på min 2008 DF90 og vil dele mine erfaringer.

 

Først - Det er 2stk og disse sitter på venstre side sett aktenfra på innsiden av noen små lokk/ små kopper, som er festet med 2 stk - 10mm Bolter.

 

Mine har ikke vært skiftet før , og det var nok på tide nå , for mye av anodene var tæret bort. Under demontering blir pakning som skal være under lokket ødelagt, jeg brukte suzuki paknings silikon, men det er nok best å fremskaffe nye pakninger .

 

Selve anoden er skrudd inn i lokket fra innsiden med en 8 mm bolt som sitter nede i et forsenket hull i anoden. det var svært trangt og liten klaring rundt bolt hode nede i forsenkningen.

Jeg satte holderen i skrustikka og kløyvde restene av sinken med meisel for å få tak i bolten.

 

Konklusjon:

Disse anodene må skiftes , og man trenger i tillegg nye pakninger og 8 mm pipe med svært tynne vegger for å nå dypt nok ned i forsenkningen, til å få skrudd fast de nye anodene.

 

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...