Jump to content

Hvilket fabrikat er denne plastsnekken?


Lund87

Recommended Posts

En kamerat av meg kjøpte nylig en båt.

Men vi lurer veldig på åssen merke dette er?

Forrige eier viste ikke.

 

bilde

 

Båten er 20 fot.
Motor: Merna 8D

 

www.båtstedet.no

Link to post

Tror bestemt du tar feil Hebbe!

Jeg er ikke sikker på hva båten heter men det ble støpt noen i Arendalsområdet på slutten av 70 tallet Jeg kjøpte selv et halfabrikat av samme type, men den hadde en støpt toppskjerm med et lite tak over.( I deks formen)Denne som har Golar skjerm er sannsynelig støpt noe senere.

I min båt så ble det montert en liten 12Hk diesel og båten ble solgt til Grimstad. Navnet den gangen på båten var SMULA :smiley:

Jeg var på besøk på"Fabrikken" Ancas på Tromøya hvor dette lille firmaet leide lokaler. Jeg kjøpte min halvfabrikat i 1982 av en fyr i Froland. Det er riktig at den har samme fasong som Sjømannen men er bare 20 fot.

Den og Sjømannen kan ha samme opprindelse fra tidlig 70 tallet men at Skjømannen er forlenget og har et annet dekk.

 

Når jeg fikk tenkt meg litt om så hette den GIMLE 20 da den ble støpt på Tromøya

Edited by Knude (see edit history)

Bygger 47 fot Trawler Yacht tegnet av Bruce Roberts Goodson

Bygge 47 fot Trawler Yacht fra cd til ferdig båt

Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...