Jump to content

Mariner 60HK Bigfoot stopper på tomgang etter noen minutter


Bigfoot60

Recommended Posts

Hei

 

Jeg har nylig kjøpt en Mariner 60HK Bigfoot totakter med 3 stk. sylindere. Motoren er fra 2001.

 

Beskrivelse av problem:

Motoren starter greit og går greit på høyere turtall, men har en lei tendens til å stoppe etter å ha gått noen minutter på tomgang.

Etter å ha kjørt motoren varm (10+ min. båttur) stopper den ganske ofte på tomgang når vi f.eks. skal legge til kai.

 

Pluggene er nye.

 

Jeg er en amatør, men ønsker å gjøre et forsøk på finne ut av dette selv.

 

Vurderer å skru av forgasserne for å rense dem, men da jeg ikke har gjort det før er jeg noe bekymret for at jeg kan gjøre vondt verre.

Har prøvd å google en del på nette for å få et innblikk i hvordan det gjøres og mener det er noe jeg bør greie.

Men, siden det er 3 stk. forgassere lurer jeg på om jeg etter demontering/rensing/montering av forgasserne blir nødt til å synkronisere forgasserne etterpå. Etter å ha lest på nettet får jeg inntrykk av at det kan være vrient å synkronisere 3 stk. forgassere uten lang erfaring og riktig verktøy og blir derfor usikker på om jeg bør begi meg ut på dette.

 

Håper å få noen tips til om rensing av forgasserne er riktig sted å begynne og om synkronisering vil være nødvendig.

Link to post

hva slags turtall har den på tomgang?

Lurøy / Svalbard. Båter: Gromling 15/60 Yamaha / Wesling 490 m/80 Yamaha / Yamarin 5940 m/ F115 Yamaha / Achilles LS4 (RIP) Aquaquick MS265 West Commando 270 m/ 4hk Yamaha

Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...