Jump to content


Volvo Penta 130 S Seildrev - Hvordan peile olje korrekt?


olla

Recommended Posts

Jeg har en seilbåt med Volvo Penta 130S drev, nettopp byttet olje på dette, men er i tvil om hvordan oljen skal peiles korrekt.

 

1 - Skal peilepinnen/skrulokket skrues helt ned for så å avlese mengden etter å ha skrudd det opp igjen?

2 - Skal ovennevnte bare settes nedpå gjengene for så å avlese mengden?

 

Mener å ha lest at sistnevnte er korrekt, men finner det ikke igjen på nett eller i manualen. Har man for mye olje på drevet så blåser det gjerne simringene, har man for lite så er det sikkert heller ikke bra. Det gikk på nøyaktig 2.9L (dette er i henhold til manualen), da toppet det på maxmerket med skrulokket nedskrudd.

 

Noen som har noe håndfast dokumentasjon på dette?

 

Har fylt motorolje på drevet så det er i alle fall i henhold ref. siste bulletin fra Volvo.

 

Link to post


Altenativ 2, er korrekt etter min manual iallfall ,, altså ikke skru ned peilepinnen før avlesning ..

 

 

ja, til Skuddpremie på Hekksjøgeneraler !!

Det er land som er farlig, ikke vann !.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...