Jump to content


Volvo Penta 41P -hvor mye arbeid det er å bytte vannpumpe?


Raymond Romsdal

Recommended Posts

Har en båt som skal hentes, eier har ikke klart å få noen til å bytte vannpumpa på denne.. vurderer å gjøre dette selv.. noen som har byttet på en Volvo Penta 41p motor? hvor lang tid tar det? trenger man noe spesial verktøy?

 

Dynamoer skal og byttes, antar ca.1t per dynamo? er dette veldig mye? lite?

 

Trenger ca.tid på noe slikt arbeid.. håper på rask tilbakemelding.. :)

 

Mvh Raymond

Link to post


Det spørs hvor god plass du har. Er det trangt tar det tid. Har du god plass går det fort. Du tar av dynamoen og reimen. Husk å få nye o-ringer til mellomstykkene til pumpa. Et mellom pumpa og termostathuset og et mellom varmeveksler og pumpa. Ellers er det forskjellige lengder på skruene, sørg for at disse havnerpå rett plass etterpå. Jeg skrudde på en bmotor, du har en p. Syns å huske at jeg knota litt med å få mellom stykket opp i termostathuset ved montering.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...