Jump to content

Oversikt over webkameraer i gjestehavner


TwisT

Recommended Posts

Finnes det noen oversikt her på BP over webkameraer i gjestehavner?

Ved et kjapt søk finner jeg en link til en flott linksamling hos Lars H. (Trudelutt), men en egen liste på BP over havner med kamera hadde vært kjekt! :yesnod:

 

(Mulig dette burde stått i OT. Håper mod. evt. kan flytte tråden.)

Link to post
  • 9 år senere...

Det er litt opp og ned når det gjelder webkameraer, plutselig forsvinner noen eller bytter adresse. Kameraet til Verdens Ende har vel ikke virket på et par år.

 

I gjestehavnsoversikten på båtbloggen min (over de jeg har besøkt selv) har jeg linket til webkameraene i de havnene som har det. Prøver å ta en sjekk jevnlig for å finne ut om de fremdeles er i drift.

 

Link to post
GeirFrode skrev for 4 timer siden:

Prøver å finne webkamera som viser gjestehavna på Verden ende. Men finner ikke det lenger. Er også svært få andre kameraer som viser gjestehavner jeg  klarer å finne. Hva har skjedd?

Webkamera kan bære nyttig og kjekt.

 

Men dessverre kan en slik oversikt også bære nyttig for uønskede gjester som gjerne vil jobbe i fred og ønsker å vite hvor det er fritt for kameraer og hbor gode eller dårlige kameraene de ulike stedene er. De vil nok gjerne vite hvor det er sylskarpe bilder av folk og hvor man bare ser en mørk klump beveger seg rykkete bortover brygga. De kan også rekognosering med kameraene for å finne intetesante båter, sikringstiltak, når båten brukes, og når det er minimal trafikk i havna.

 

Men webkamera med mange øyne (særlig lokale øyne som kjenner folk) kan også være nyttig for å ha kontroll på hva som foregår og kanskje avverge pågående tyverier.

 

Så er det jo også blitt ganske strengt med personvern. Et regelverk som nok kjeltringene er veldig glad for da det nærmest er ulovlig å filme kjeltringer uten kjeltringens samtykke.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...