Jump to content

Ny båt på oss - overgang til FB båt


Vedvards

Recommended Posts

  • 11 måneder senere...

Hei Knuthah

 

Transport på landevei kostet 18.000 euro

 

Om du ser her https://baatplassen.no/i/topic/113119-hentetr%C3%A5d-p460-athen-fredrikshavn-tanumstrand/ så får du ett innblikk i hva som måtte demonteres for å få båten til riktig transporthøyde og hele hentetråden.

 

Om jeg skulle transportert båten på sommeren, hadde det vært greiere å ta transporten med proff båt/båt frakt til Tyskland og kjørt den derfra. Litt dyrere, men hadde da unngått all demontering.

 

Et annet alternativ ville vært å transportert den til Kiel. Da kan man visstnok ha litt større transporthøyde, da det er broene i Danmark som gjør at man må ha en max høyde på 440 cm

 

Lurer du på noe mere, så svarer jeg gjerne

 

Mvh

Vidar

Link to post

Nei, syntes den turen ble for lang. Når du kommer til Spania, så er du ca halvveis....

 

Likeledes så hadde det vært en formue i drivstoff.

 

Men, å ha båten liggende i Hellas - det ble vurdert :yesnod: men, manko på rimelige flybilletter og kort reisetid gjorde at vi slo dette fra oss.

Ut fra det vi fant ut, ble det veldig dyrt med en langhelg og til sammen hadde vi måttet benytte en hel dag i reise.

Rimelig båtplass var også noe vi ikke fant.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...