Jump to content

Suzuki Df60 - 07, bytte impeller og registerrem selv?


tussi

Recommended Posts

Registerrem er jo relativt enkelt bare man ikke fusker... men må vel ha egnet avdrager til svinghjulet samt egnet momentnøkkel.

Men hvis motoren har moderat timetall ville jeg nå ha inspisert hele reima nøye først. Er den uskadet og uten merkbar slitasje så holder den nok fint et par år til.

Redigert av teerex (see edit history)

Windy 27 CC/HT -84. 4,2 D-tronic 250 HK -98. Bravo 3X 1,81 20P. 30 knop (under reparasjon)
Navette S540 -10 med Mercury F115 2,1 liter -15, 8 HK Tohatsu 2-takt -03
BSA A65L Lightning -69, Triumph Street Twin 900 -16, Honda MSX 125 -15
BMW X5 30d -13, Jeep Grand Cherokee 3,1TD -00, Audi 100 GL5E -78

Link to post

Skulle nylig bytte reg reim på min Yamaha, men hadde fått feil reim fra USA når bestilte fra boats.net :sad: Det så vi ikke før hadde tatt av svinghjulet.

 

For å få løsnet mutter som holder svinghjulet (sitter godt!), brukte vi muttertrekker. Gikk fint som snus. Så må du ha en avdrager / ters for å få dratt svinghjulet opp. Still inn motor på merker du finner i instruksjonsbok (for sikkerhetsskyld, hvis noe kommer ut av stilling) før du løsner svinghjul, så er det en enkel sak å bytte selve reima.

 

Impeller er en enkel sak å bytte selv. Men vil anbefale å sette et merke på stag (som forbinder gir med undervannshus og motor) slik at du får satt dette tilbake på samme sett. Hvis det er på samme måte Suzuki / Yamaha.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...