Jump to content

Stell og oppdateringer samt turlogg for vår "nye" Scand Baltic 29


Gew77

Recommended Posts

Da her jeg bestilt Racor 500 kopi fra Aliexpress etter anbefaling fra Nimba i egen tråd om dieslfilter: https://baatplassen.no/i/topic/116590-kan-lucascav-796-benyttes-paa-bmw-d636-180-hk/

 

Link til vannutskilleren: http://www.aliexpress.com/item/500FG-diesel-engine-fuel-water-separator-filter-include-2010PM-TM-14-1-5/1267696360.html

 

Da håper jeg bare dette vil være et godt kjøp :pray:

 

Ellers planlegges det tur i skuta de nærmeste dagene, med fjerning av burka mm.

 

Håper det nå snart er satt på vann i havna (Teie, Nøtterø) slik at vi får kommet igang med pussen:)

Følg vårt båtliv her:

https://www.facebook.com/batlivet

Link to post

Ble en "bomtur" til Nøtterø igår. Hadde lånt meg en høytrykkspyler og skulle få tatt skroget som tidligere eier ikke hadde fått vasket. Det viste seg at vaskeren var dårlig og gav dårligere trykk enn vannslangen:( heldigvis var det ikke grodd mye, men endel ruransamling ved thruster, ror og propell. Dermed oppnådde jeg stort sett bare å bli gjennomvåt av den lekke spyleren samt at det snødde sidelengs.

 

Kommer sterkere tilbake i løpet av uken:)

Følg vårt båtliv her:

https://www.facebook.com/batlivet

Link to post

Igår kom burkaen av og båten fikk seg en runde med høytrykksvask. Det hadde ikke forrige eier gjort ved opptak.

bilde

 

bilde

 

Idag fikk jeg begynt på rubbejobben, ble ferdig med skroget under den svarte stripa. Bruker Norpol R10 etter tips fra folket her inne:)

 

bilde

 

bilde

 

Neste økt på skjærtorsdag [emoji106][emoji106]

Følg vårt båtliv her:

https://www.facebook.com/batlivet

Link to post
  • 3 uker senere...
  • 3 år senere...

Hei! Fikk gjort mye med båten vinteren 15/16. Jeg valgte å lage meg en egen side på Facebook hvor jeg la ut mange innlegg og bilder.

 

Siden er den samme som jeg linker til i signaturen under. Vi døpte om siden når vi byttet båt, men langt nede på siden ligger det mye Baltic oppgradering. Jeg lagde nytt instrumentpanel og bysse ++, instrumentpanelet kunne absolutt fått en bedre finish, men praktisk ble det veldig greit synes jeg:)

 

Båten ble også med i en reportasje på NRK sommeråpent i 2016: https://tv.nrk.no/serie/sommeraapent/2016/MUHU70002216/avspiller

Klikk på innslaget Båtliv ca 23 minutter ut i sendingen:)

Følg vårt båtliv her:

https://www.facebook.com/batlivet

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...