Jump to content

Bayliner 2855 med Mercr. 7,4MPI, nytt Bravo3. Utveksling/propell?


Gretar

Recommended Posts

Hei. 

Jeg har en Bayliner ciera 2855 1998. med mercruiser bensin 7,4mpi 310hk. Bak sitter et bravo1 drev. Saken er at jeg skal bytte over til bravo3 da det viser seg at bravo1 passer ikke i det hele tatt til denne båten. Mitt spørsmål er hvilken utveksling og propeller anbefaler dere? 

Er noen der ute som eventuelt har det jeg trenger?

takk på forhånd.

Moderator har endret emnetittelen. Var opprinnelig Bayliner 2855 hvilket ikke er iht reglene for "Båtforumet".
Alle må vennligst lese disse før man poster.
Link to post

 

 

Vi har stor aktivitet og alle båtrelaterte innlegg i ett forum, "Båtforumet".

Av hensyn til brukervennligheten er det viktig at titlene beskriver emnet på en best mulig måte innenfor de 66 karakterer man har til rådighet.

Da slipper leserne å åpne emner som de ikke har kunnskaper om og/eller interesse av. Øker også sjansen for gode svar.

 

 

Tips:

Skriv tittelen slik du ville formulert deg om du henvendte deg muntlig til en båtkyndig bekjent.

 

 

Eksempel 1:

Du har en Yamaha 5hk 2-takter som ikke vil starte. Da skriver du Yamaha 5hk 2-takter vil ikke starte som tittel.

Ikke bare Yamaha 5hk 2-takter eller Motoren vil ikke starte.

 

Eksempel 2:

Du har en Scand Baltic og ønsker å vite hva den veier. Da skriver du Hva veier Scand Baltic? som tittel.

Ikke bare Scand Baltic eller Hva veier båten?

 

Mao, dersom det er relevant skal emnetittelen inneholde både produktnavn og beskrivelse av hva saken gjelder.

 

Uansett er kryptisk titler ikke tillatt, leserne skal ikke behøve å gjette hva det handler om.

 

Capslock (kun store bokstaver) er ikke lov, DET SER UT SOM OM DU ROPER. Eneste unntak er forkortelser som VHF og GPS.

 

Stedsnavn skal være med hvis det er relevant. Hvor i Oslo kan man... osv.

 

Følgende 3 ord er ikke tillatt i titler: hjelp, problem(er), spørsmål. Grunnen er at bruk av disse intetsigende ordene nesten alltid fører til en mangelfull tittel.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...