Jump to content

Kvinne til rors, a wonderful world


ter-av

Recommended Posts

Hei båtvenner

 

Om ikke deres kvinner er overbegeistret for båt, så fortvil ikke. Det er alltid et håp!

Jeg drømte om båt i 25 år før det endelig løsnet. Fruen trodde hun ble sjøsyk, men tok endelig sjansen.

Og nå er hun rask til å ta roret!

Ikke overbevist? Se her:

 

WHAT A WONDERFUL WORLD!

 

:yesnod::yesnod::yesnod:

 

ter-av

Redigert av ter-av (see edit history)

Viksund St.Cruz 340. VHF: LJ6798 og MMSI: 257 979 470. Kikk gjerne innom bloggen vår MorMajor.com .

Link to post

Hi,

 

bra at de er så mange damene som liker å stå bak rattet!

 

Sist helg hadde vi en hveldig fint tur til Stromstad, og jeg fikk holde rorkulten mindre en en halv time!Dermed faller jeg også i kategorien med styre-glad dama :)

 

Andries

S/Y Lady Stardust

Link to post

Kona går i år på sin 3 sesong som Co-skipper, (første gang i liten båt på bryllyupsreise i forfjor!) Må bare si at jeg har vært utrolig! heldig. Hun deltar også i båtpussen (men helst ikke skraping av bunnstof) :sad:

 

Nå begynner hun å bli ganske erfaren, og håndterer greit det meste (litt usikker på finmanøvrering for seil, men det kommer nok snart) På bildet ser man Cecilie skaffe mat og ratte samtidig.

 

Bilde

Link to post

Hmm. min utkårede synes også det er artig å ha kontroll over båten når vi er ute å seiler. ( Jeg får lov til å stå til rors av og til )

 

- Men i perioden September - Mai er hun absolutt ikke interesssert i gjøremål som har med båten å gjøre. Da er båten BARE min.

Link to post

Etter å ha bladd meg gjennom denne tråden slår det meg ; Der kona er co skipper er det oftest seilbåt - dette gleder meg - siden jeg har et prosjekt med å mor til å engasjere seg mer båt/båtliv..... og vi har seilbåt :yesnod:

 

Nå er det blå himmel og bå sjø på utsiden - og jeg må sitte inne på kontoret :cryin:. Ikke nok med det i ettermiddag må jeg reise til Tønsberg for å være der i en liten time mellom 17 og 18, og får ikke reist hjem igjen før i morgen. Perfekt vær til en tur på fjorden, og jeg må sitte på et hotellrom :cryin::cryin:

Maxi 95 1975 med Solé 25 mini 2004, Honwave T30-AE 2007 med Tohatsu 9,8 2005.

Link to post

Det er i båten som i bilen, det er oftest jeg som kjører :cool:

 

Kona er flink til å ratte både båt og bil, det som vel er forskjellen er at hun er mer passiv og liker ikke å kjøre forbi. Men på sjøen har vi jo god tid så det er helt OK :smiley:

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...