Jump to content

Dieselpumpe som bruker/ spytter ut olje


nordan family 27

Recommended Posts

Har en ford 2704 ET med en dieselpumpe som har en liten slange ut hvor den spytter ut litt olje etter hvert som det kjøres. Etter en stund skal det da etterfylles litt (har ikke hatt båten så lenge, så hvor mye/ ofte har jeg ikke erfaring med ennå). Har inntrykk at en del tilsvarende motorer har en tilsvarende løsning.

 

Har blitt fortalt at dersom jeg bytter ut påfyllingsskruen for olje på dieselpumpen, som er en massiv skrue uten lufting, med en skrue med et lite luftfilter / utlufting, vil dieselpumpen slutte å spytte ut olje - da vil den kun bruke bitte litt etter hvert. Spyttingen skal visstnok komme at trykk/ undertrykk som løses greit ved å bytte denne skruen. Noen i havna har byttet skruen på ford 2720 serien (6.2 literen), med redusert forbruk og ingen merkbare ulemper.

 

Er det noen som har erfaringer med dette? Ettersom dieselpumpen i utgangspunktet ikke har en slik lufteskrue antar jeg det er av en eller annen grunn. Hvilke ulemper kan dette føre med seg?

Link to post

Lager du ei "griserompe" på lufteslangen er trolig kvitt problemet. Alternativt får du eksperimentere litt med størrelsen på "griserompa"

 

Oljen blir uttynnet med diesel og det er derfor viktig fra tid til annet å skifte olje på dieselpumpa.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...