Jump to content


Elektrisk styring ( Joystick)


Pjolter

Recommended Posts

Ser på en båt med elektrisk styring med joystick..  det er det både på flybrigde og i styrhus..

Hva betyr dette???    Er det hydraulisk da eller???   lurer litt på dette siden det ikke er autopilot og har tenkt å montere dette.   Flott om noen kan komme med noen tips om dette.

 

Pjolter

I`!;I`m still confused, but on a higher level. FJORD 38 AC • Polar 20 Vp http://www.home.no/pjolter

Link to post


På de fleste autopiloter har du en liten joystikk eller hjul som du styrer roret med. Denne er koblet til den elektriske hydraulikkpumpen som autopiloten styrer med. En del autopiloter har også mulighet for en liten fjernkontroll med samme funksjon, som du kan ta med deg dersom du har flere styrepossisjoner.

 

På tenfjord styresystemer får du også en slik joystikk som du kan bruke i stedet for (eller i tilleg til) ratt, men det krever at du har en elektrisk styrepumpe, og den er ganske stor, så det er nok beregnet på større båter.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...