Jump to content

Hvordan gjøre blank silicon mer tyntflytende?


Zitt

Recommended Posts

Enkelte har blandet white spirit og våtromssilikon for å lage sin egen kalesjeimpregnering. Hvordan hefteevnen til silikonen blir med white spirit blir en annen sak, greit nok til kalesje, men white spirit er jo tyntflytende fett.

 

Da jeg drev med akvarier brukte jeg akvariesilikon basert på eddik, så brukte eddik til å tynne ut silikon i forbindelse med laging av bakgrunner til akvariene. Så gjerne silikonbasisen er veien å gå? Det står vel gjerne hvilket løsemiddel du må bruke for å fjerne uherdet silikon med på silikontuba di. Ville gjerne begynt i den enden, da kan du bruke et løsemiddel som ikke forringer silikonens kvaliteter for mye.

Link to post

Coelan,eller Ekstrem coat er vel ein lakk type,den har 300 prosent strekk etter tørk.Oppfører seg nesten som flytende sika,herder ved luftfuktighet. Mulig den er for tynnflytende,spørs hva den skal brukes til,den er heilt blank

Er den så tynnflytende at den siger på en vertikal flate, og limer den seg til både tre, plast og stoff?

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...