Jump to content


Antares 6.80, ødelagt lås i dekksluke, hvordan få den opp


gt19

Recommended Posts

Låsen i deksluken på min Antares 6.80 kilte seg fast, og ved forsøk på å åpne den med makt, brøt jeg i stykker håndtaket. Noen som har tips til hvordan jeg skal klare å bryte meg inn i dekksrommet uten å ødelegge for mye? Og er det noen med Antares 6.80 som kan ta bilde av låsen fra innsiden, så jeg har noe å gå utifra?

bilde

Jeanneau Merry Fisher 855, 2x Evinrude 150 E tec - Beneteau Antares 6.80, Suzuki DF115 - Askeladden 475 Freestyle, Mercury 50 EFI

Link to post

Nei, spisstang hadde nok ikke hjulpet. Saken var at låsen hadde kilt seg på en eller annen måte. Pga det at håndtaket ble revet av ved bruk av rå makt. Det jeg gjorde til slutt, var å slå pinnen som håndtaket er festet på, ned gjennom låsen. Den satt godt, men etter noen gloser og rå makt, gikk det. Så nå er luken åpnet, men må finne ny splint til håndtaket for å se om låsen fortsatt funker.

Jeanneau Merry Fisher 855, 2x Evinrude 150 E tec - Beneteau Antares 6.80, Suzuki DF115 - Askeladden 475 Freestyle, Mercury 50 EFI

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...