Jump to content

Fukt innsiden av kalesjen


MR Swe

Recommended Posts

Hei Mr Swe

 

Den tid jeg hadde båt med kalesje fikk jeg et tips av en eldre kalesjemaker.

 

Impregner kalesjen på innsiden, da vil fukt i duken kunne fordampe ut i friluft, fremfor inn i båten.

 

Det  virket bra med min båt.

Edited by Trawler 42 (see edit history)

42 Trawler Europa Style 2 x 180 hk Cummins m/turbo + 11' Rib m 10hk(15) Mercury Viking

Hjemmehørende i Kristiansand S

Link to post

Har aldrig opplevd fukt på innsiden av kalsesjen på noen båt! de jeg har impregnert som har vært gamle har jeg gjort på utsiden. Erfaring med Alf Hansen og HH. HH. Kalesjen er dobbel

Båtgal og Hondafan: Askeladden,Honda Civic Sport, Honda TRX400,Honda CBR 600RR, Honda Kantklipper, Subaru xv

 

Link to post

Jeg tror ut fra det du forteller at det mest sannsynlig er vann fra utsiden som trenger gjennom kalesjeduken din, men det er også mulig nå på høsten med kalde netter at det kondenserer på undersiden( slår seg).

Når en har båt som ligger ute hele året så ser jeg dette ofte når det begynner å bli kaldt. Det eneste som hjelper er god ventilasjon under kalesjen.

Da jeg hadde kalesje båt ( som også lå ute hele året) hadde jeg på en avfukter for å sirkulere luften som da også var blitt noe tørket gjennom avfukteren, dette fungerte utmerket og jeg slapp både kondensering og jordslag.

 

Lykke til

Jeg er litt rar.Men det gjør ingenting.Fordi jeg er lykkelig!

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...