Jump to content

Problem med sluregear type ZF 45A-1,5


Minor

Recommended Posts

En slik slureventil som du har er avhengig av at viskositeten på olja er tilnærmet konstant. Både for kald olje og for varm olje er galt. Derfor skal slike hydrauliske gir med slureventil alltid ha en termostat som holder oljetemperaturen tilnærmet konstant. Mest sannsynlig har du en termostat. (en t-formet kloms på størrelse med håndflaten din rett over giroljekjøleren) Skulle den mangle har noen slurvet eller hatt et ønske om å spare penger.

 

Har du en termostat, kan årsaken være at det uansett blir for lite kjøling. Skjer det etter lang tids sluring eller oppstår det etter kort tid? Er det tomgangsturtallet du slurer på eller høyere?

 

Lotus

Link to post

Som andre her sier: Ta kontakt med selger /leverandør og reklamer. Du mangler uansett en termostat. Den er helt nødvendig.

 

Viser det seg at giret må byttes, er det heller ingen stor jobb. På verkstedet tar det under 2 timer. Med motoren i båten tar det 4 timer. Det kan også vere feil på selve ventilen. Da skifter man bare den bakerste delen av giret. (den med hendlene til giring og sluring og kraftuttaket. 6 eller 8 stk M6 unbracobolter. En stk pakning til en femtilapp. Som oftest ikke nødvendig å skifte den heller.

 

Lotus

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...