Jump to content

VP MD11C suger ikke sjøvann


Captain Jack

Recommended Posts

Hei. 

Sjøsatte båten her nylig, og oppdager da at det ikke kommer vann ut av eksosen. 
Etter litt feilsøking med pumpa igang, hvor jeg også tok av slangen på utløpet, viser det seg at den ikke pumper vann.
Skiftet nylig til ny impeller, fra biltema. 
Kan det være at impeller ikke passer helt til denne pumpa? (skulle passe til MD11C ifg. spesifikasjoner) 
For da motor står stille, renner det vann fra inntaket og gjennom pumpa og impelleren...
Regnet med at impelleren ville holde tett for vannet for at den skulle greie å bygge opp trykk, så kan det være at impelleren er feil?

Noen som har vært borti det samme som kan ha noen ideer? 

 

Link to post

Mener det var en tråd om tilsvarende situasjon i går? Så du er ikke alene! 

Impeller kan  løsne fra innvendig boss. 

 

Et triks er å lukke deretter åpne skroggjennomføringen, mens motoren går. Men ikke så lenge at impeller tar skade mtp tørrkjøring. 

Det beste er å fylle slangen, og pumpehus med vann før start. 

Har du sjøvannsfilter før impellerpumpen, veldig kjekt å ha, så kan du fylle på derfra. Impeller er laget for å suge vann, jobbe i vann, ikke suge luft. 

-som et klokt hode påpekte i den andre tråden. 

Edited by Eureka (see edit history)
Link to post

Impelleren skal være trang å få på plass, slik at den nærmest må skrus inn, helst med bladene rotert rett vei. Dette for at den ikke skal stå å slure i en blanding av vann og luft. Om du åpner og tar en titt på den, så ser du om bladene er bøyd eller om de står rett ut fra senter. Står de rett ut er den nok for liten.

 

Sjekk også at den ikke på en eller annen måte har løsnet slik at den står i ro når den ble rotere.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...