Jump to content

Mercruiser D-tronic 300 2006 mod. Hvordan koble instrumenteringen på styreposisjon nr.2


oaba

Recommended Posts

Har en Mercruiser D-tronic 300, 2006 mod. Har prøvd å koble instrumenter på flybridgen, men uten hell. Har satt på ett Y stykke på kabelstokken som går fra motoren og frem til instrumentene, sånn at kabelstokken deler seg i to, en kabel til hver styreposisjon. Når jeg kobler på instrumenter oppe får jeg feil resultater, begge turtellerene slutter å virke når begge kobles inn, kobler jeg fra den oppe virker den nede igjen. Er det en boks som gjør om noe signaler jeg må ha imellom? 

Er det noen som vet noe om dette?

Link to post

Har du komplett opplegg med kabler til tenningslås må du montere tenningslås som slår av og på instrumentene . Da burde det virke oppe når tenningen er av nede og omvendt, men kanskje lurt å dobbel sjekke med en Volvo mekaniker :yesnod:

Maxum 4100 scb, Chenette III

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...