Jump to content

Uthavner med muligheter for telting på strekningen Kristiansand-Brønnøysund?


Tjobben

Recommended Posts

Hallo!

Ferie nærmer seg, og jeg lurer på om det er noen uthavner, hvor man kan telte i nærheten av følgende steder:

Kristiansand - Stavanger- Bergen - Bremanger - Ålesund - Hitra - Brønnøysund

Vi starter på turen i begynnelsen av juli, så det er vel hekketid for fugl.

Takker for alle innspill.

 

 

 

Link to post

Spørrs jo litt hva du mener med uthavn, og hva du ser etter for å telte. Er det nok at det er lov, eller vil du ha det tilrettelagt med do og klippet gress slette ?

 

For Stavanger sitt vedkommende der jeg er mest kjent, er svaret ubetinget ja (på begge deler). Det er mange fine og tilrettelagte steder som egner seg for telting, og enda flere der det er lov men ikke tirettelagt.

 

Av de tilrettelagte (med do og preparert underlag) og bynære i Stavanger kan nevnes Line, Langøy (der er det gratis dusj også), Lindøy og Teistholmen.

 

Utover det er det ett hav av muligheter ellers også, men noen fuglereservat finnes, så pass på. Tror ryfylke friluftsråd har oversikt kart som viser både fugleliv og noen av campingmulighetene : http://www.ryfri.no/kart

 

For bergen har du noe av det tilsvarende : https://www.bof.no/Info/Kartdel_bof70.pdf

 

Sometimes I think of how it used to be... R.I.P. Lemmy ,Phil & Eddie

Link to post

Mange gode plasser for telt ner Kristiansand. Enkle og greie valg er kommunale friområder som Stokken (vestre Randøya), Dvergsøya, Lyngøya og Bragdøya. Alle lune havner. Med gressplener og litt plass. 

Lykke til

Link to post

Ystevågen (innerst i rosenes kilen) på Skjernøy øst for Mandal.  

Ca 60 meter brygge og klippet plen. 

Lunt for vind fra vest. 

Mvh Richard

 

Gleder meg til våren.....

Link to post

Hvilken båt er det snakk om? Har du med jolle?

Viksund 340 St. Cruz: Tre-roms fritidsbolig med to terasser og fleksibel beliggenhet.

 

2009 - 0000: Viksund 340 St.Cruz Fly m/VP D6-370/HS80AE

2003 - 2009: Halco 29 Offshore Fly m/VP 41B/290DP

Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...