Jump to content

Hvordan er kvaliteten på FME kontakt i et VHF-oppsett?


lippert

Recommended Posts

Jeg ser Glomex tilbyr antenner og ferdige kabler med FME kontakt. Siden kabelen finnes i en for meg nesten perfekt lengde fremstår dette som mye mer installasjonsvennlig enn kabel i meter, loddebolt og PL259 plugg. Men hvordan er kvaliteten?

mvh Knut Erik

Link to post

Ligger en nyere artikkel på Panbo, kvaliteten er helt sikkert grei, største fordelen er jo at disse kablene er preterminert og testet + ikke trenger mer en  noen mm større hull og gjennomføring enn selve kabelen.

Fme i seg selv er jo en grei liten plugg, med fingjenget skrueforbindelse som ikke er så vanskelig å få vanntett.

Er jo litt knøttete, men til radioer i fritidsbåter og korte strekk virker det som et bra alternativ.

Overganger fra Fme til pl259 eller tnc finnes også.

Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...