Jump to content

Manøvrering av seilbåt når man er vant til motorbåt


-Luna-

Recommended Posts

17 hours ago, Steini said:

Var kjekkt å lesa, hyggelig turskildring med flotte bilder :)

Takk for det!

 

Om vi reiser tilbake hadde jeg prøvd å overnatte mer i uthavn. Vi var lovet solcellepanel på båten, noe det ikke var. Jollen som fulgte med var i minste laget og motoren fikk ikke båten i plan.

 

Det hadde da vært enklere å gjøre innkjøp og ta jollen for å spise på land. Å lage mat ombord var ikke så enkelt. Det var varmt i "kjelleren", spesielt med gassblussene på fullt. Take away fungerte supert :-)

 

Dere får nok en super ferie Kenneth! God tur!

Joda 24 T m/49Hk P4.108 Åpen båt m/15Hk Yamarin 5150BR 80Hk Yamaha Nimbus 3000 VP TAMD41P 192Hk Skorgenes Sonic 375

Link to post
3 hours ago, Kenneth82 said:

Takk for deling av turbeskrivelse og tips @-Luna- - setter pris på det! :thumbsup:

Skal ikke se bort fra at vi kopierer noen av turmålene dine..

 

Før Kroatia-turen skal vi også ha to uker i seilbåt på sørlandet, så du får dele noen tips derfra også :giggle:

Har ikke så mange tips på Sørlandet, men på Vestlandet er jeg godt kjent ?

Joda 24 T m/49Hk P4.108 Åpen båt m/15Hk Yamarin 5150BR 80Hk Yamaha Nimbus 3000 VP TAMD41P 192Hk Skorgenes Sonic 375

Link to post
  • 1 år senere...

Da er vi i ferd med å plannlegge ferie for neste sommer og seilbåt er igjen et aktuelt tema. Området vi vurderer er Hellas, men hvor og når er ikke bestemt. Siden vi mest sannsynelig blir to familier på tur vurderer vi katamaran for å få god plass til alle (9personer). Da melder usikkerheten seg igjen :-)

 

Hvordan blir det å manøvrere en Lagoon 42 i trange havner? Denne har to motorer noe jeg er godt kjent med fra vår egen båt. Noe spesielt å tenke på eller er det planke kjøring? Ser at noen katamaraner også har baugpropell. Er propellene på en katamaran "store" nok til at båten trekker til siden når man bakker?

 

Ønsker erfaring fra Katamaran i Hellas. Vi satser på å ligge mest for anker på denne turen.

 

Joda 24 T m/49Hk P4.108 Åpen båt m/15Hk Yamarin 5150BR 80Hk Yamaha Nimbus 3000 VP TAMD41P 192Hk Skorgenes Sonic 375

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...