Risor23 Startet 19.Juli.2005 Del på Facebook Startet 19.Juli.2005 Hei, har en PDA med GPS som jeg bruker i bilen, men kunne gjerne tenkt meg å brukt den i båten. Jeg fikk da scannet inn et sportskart over Risør i A3 format og lagt dette inn. Prøvde først å kalibrere med en del punkter ut i fra posisjonene som er merket på kartet. Det fungerte dårlig, så tok jeg manuell kalibrering, men fortsatt alt for dårlig (bommet ofte med 100-200m) Så noen som kan hjelpe meg her, så f.eks har ferdig kalibrert kart, eller som kan fortelle meg om andre løsninger (f.eks digitale kart som passer til oziexplorer pocket pc osv). Kan i nøden gå over til bruk av laptop da jeg har en gammel 200mhz liggende. Sitér dette innlegget Link to post Share on other sites More sharing options...
Risor23 Svart 20.Juli.2005 Emnestarter Del på Facebook Svart 20.Juli.2005 håper dette er lov... vil ha karter i orden før sommeren er over ;) Sitér dette innlegget Link to post Share on other sites More sharing options...
ALASKA SK40 Svart 26.Juli.2005 Del på Facebook Svart 26.Juli.2005 ...og du bruger det rette koordinat format ?? Degrees & Minutes & Seconds og ikke Decimal Degrees Sitér dette innlegget Link to post Share on other sites More sharing options...
Krapyl Svart 26.Juli.2005 Del på Facebook Svart 26.Juli.2005 Sjekk at programmet står til riktig projeksjon. Er kartet du scannet Mercator og programmet står på Transverse Mercator blir det feil. Sitér dette innlegget Store Norske Kullseilingskompani. Link to post Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Delta i diskusjonen
Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.