Jump to content

Pris på VIksund 350 St cruiz


wergly

Recommended Posts

hva du og andre er villige til å betale

Det er lettere med våtslipepapir en rubbing. Det er lettere med et til 2 strøk lakk en polering. Trebåt er ikke mere arbeid

Tidligere Båter: 21 fots tresjark m/sabb 22 (Tequila Sunrise) • 23 fots tresjark m/sabb 16 (Neptun) • 17 fots speilbåt i tre med vindskjerm og 25hk yamaha (Gjeld-frid I)

Link to post

hva du og andre er villige til å betale

<{POST_SNAPBACK}>

Det var antakelig ikke det svaret wergly var interessert i å vite. Jeg synes ikke slike svar er passende her på Baatplassen. Dessuten er svaret teoretisk feil. Rett markedspris er når kjøper og selger blir enige om prisen. Om noen er villige til å betale mindre enn selgeren kan akseptere er det ikke rett pris.

 

Jeg ville sjekket litt med Viksund hva de mener - mulig de kan opplyse hva båten kostet som ny. Motorbåter av anerkjent merke holder seg ofte godt i pris - og det er ikke uvanlig at bruktprisen er omtrent samme som båten kostet ny.

 

Det ligger en slik til salgs hos Norsk Båtsenter i Bergen. De skal ha ca 1,3 for den. Det ligger en 1999 modell på Finn til ca 1,6 millioner. Om båten fra 1993 er i god stand virker ikke 1,3 mill helt feil ut i fra min intuisjon - men på en 12-13 år gammel båt ville jeg stilt store krav til vedlikeholdet og at båten er i god stand. Jeg ville nok også sørget for å ha litt penger i bakhånd til reparasjoner.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...