Jump to content


Aluminiumsbåt Linder 400 lekker


kabøn

Recommended Posts

MS polymer, feks Tec7.

Har dårlig erfaring med å tette med epoxy på tynne aluminumsbåter, da platene er såpass fleksible at epoxyen sprekker opp å faller av.

Utover det er selvfølgelig den beste reperasjonen å sveise, men da bør det være ganske alvorlige lekkasjer for at det skal være verdt på en liten jolle.

Edited by PolarLi (see edit history)
Link to post

Det er vel bare poppede tynne alu plater på disse båtene! over tid er vil nok dette gå i hjørner og skjøter. Billig og enkel metode å bygge båter på, men ikke kvalitet på sikt! Å sveise så tynne plater, må man ha en som er veldig god til å sveise alu får å få til! selv 4-5mm alu er ikke enkelt å sveise!

Båtgal og Hondafan: Askeladden,Honda Civic Sport, Honda TRX400,Honda CBR 600RR, Honda Kantklipper, Subaru xv

 

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...