Jump to content

jabsco pumpetoalett lekker


sailorboy1

Recommended Posts

Du må nok feilsøke noe mer, men jeg har opplevd vann fra 1 sted:

Under den ringen med låst/åpen-tegning. Dette kom etter jeg satte på feil pakning i et rep-sett. Byttet pakningen til riktig var alt som skulle til.

 

Andre jeg kan se for meg er i pakningen som ligger midt i den firkanta klossen som har vanninnløpet på seg.

 

Men dette blir bare gjetting!

Link to post

Seatronic har Pumpehus til 1100kr, men så koster jo et nytt dass ikke så mye mere. Komplett Jabsco kompakt koster vel 16-1700kr. Men så finnes det andre merker også som er billigere.  Ser enkelte har kjøpt på Biltema. Men jeg aner ikke hvordan kvaliteten er, om du skal ha manuelt dass da. 

Edited by Kjellg (see edit history)
Link to post

Inni der sitter det en pakning. Er du heldig så er den alt som trengs. Bare skru av de 4 skruene på basen og de to på den delen som lekker, er fort gjort. 

Nydelig mulighet for å rengjøre «gammal morro» ;) 

 

Evt bare kjøpe ny som flere her foreslår.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...