Jump to content

Dybde på båtplass....


Rormann

Recommended Posts

Har i dag en billig og bra båtplass for min 16 fots store skjærgårdsjeep, problemet er bare om dybden der holder for en eventuell ny båt.

Båten jeg lurer på har dybde under vann på 85 cm ( GP 700 ?), og målingene jeg har gjort under ekstrem fjære var på 115 cm ytterst ( ved motoren) og ca 90 cm ved baugen/ brygga ( båten skal ligge på svai).

Det er mudderbunn og finnes ikke stein eller fjell, men endel blåskjell på bunnen.

 

Er dette noe problem? Hvor mye klaring må man påregne. Målte også dybden ved flere snekker i området som hadde omtrent samme dybden.

 

Båtplassen er ellers svært skjermet for vind og vær.

Redigert av erikwand (see edit history)
Link to post

Har i dag en billig og bra båtplass for min 16 fots store skjærgårdsjeep, problemet er bare om dybden der holder  for en eventuell ny båt. 

Båten jeg lurer på har dybde under vann på 85 cm ( GP 700  ?), og målingene jeg har gjort under ekstrem fjære var på  115 cm ytterst ( ved motoren) og ca 90 cm ved baugen/ brygga ( båten skal ligge på svai). 

Det er mudderbunn og finnes ikke stein eller fjell, men endel blåskjell på bunnen.

 

Er dette noe problem? Hvor mye klaring må man påregne.  Målte også dybden ved flere snekker i området som hadde omtrent samme dybden. 

 

Båtplassen er ellers svært skjermet for vind og vær.

Slik jeg tolker det har du da 30 cm klaring stemmer det? Synes det høres lite ut, for det går vel "slagskip" forbi som kan lage en del sjø ?

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...