Jump to content

Har noen erfaring med transport av båter?


krgb

Recommended Posts

Vurderer å kjøpe en 30 fot båt på Vestlandet. For å spare tid, og unngå Jærens Rev på høsten, vurderer jeg å sende båten med frakt feks fra Stavanger til Kristiansand. 

 

Har noen erfaringer med dette? Pris - forutsetninger, etc?

 

k. 

Link to post

Jeg brukte et transportfirma. Det var fra Andebu til Bergen og en Draco 2400. Det er vel båtbredden som kan være en utfordring. Er denne for stor er det mulig du må ha følgebil.

 

Mener jeg betalte ca kr 11 000 for transporten. Jeg vurderte et kort øyeblikk å kjøre den rundt til Bergen selv, men det hadde nok vært endel dyrere i drivstoff.

Link to post

Hva slags båt snakker vi om, på 3.5 meter bredde så må du ha spesialtransport etter veien. Det er ganske dyrt, men ikke umulig.  

Men om du sier mer om hva slags båt, så kan vi hjelpe deg med vurdering om dette er noe som kan gå for egen kjøl,  eller om det er lurt med transport på skip. 

Endelig ble det Bobåt

Link to post
2 hours ago, krgb said:

Bredden kan være en utfordring på vei. Båten jeg lurer på er ca 350 bred, over 3meter krever det spesielle tiltak på veien. Lurer derfor på om sjøtransport kan være et alternativ.

Hvordan tilstand er båten i? 

Link to post

Bredden er vel ikke veldig til utfordring, annet enn at det krever spesialtransport!På en FB båt er Høydenmere kritisk vil jeg tro for bruer og kabelspenn.

Om det skal forsvare seg å kjøpe stor båt langt unna, bør jo kjøpesummen være ganske høyom vibegynnerå komme opp i titusenvis i transport.

Er båten i bra standog seilbar, ville ihvertfal jeg tatt turen selv og samtidig blitt kjendt med skuta!

Båtgal og Hondafan: Askeladden,Honda Civic Sport, Honda TRX400,Honda CBR 600RR, Honda Kantklipper, Subaru xv

 

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...