Jump to content

Vask av gummibåt


sveno

Recommended Posts

Har du tittet i gummibåtavsnittet i Emneoversikten? Det står en masse om rengjøring av gummibåt der.

 

Personlig brukte jeg Jif Skurekrem da jeg shinet Aquaquick'en for et par uker siden. Jeg brukte en stor rull med papir. Skvettet på Jif og skrubbet det av med en papirbit. Jeg brukte papir for å slippe å vaske en møkkete fille hele tiden. Det gikk raskere med papir. Resultatet synes jeg ble riktig så bra.

Link to post

Biltemas Black Streak Remover er også veldig bra. Den tar t.o.m. den seige brune guffa som har lett for å tyte ut her og der på båten.

Spray på, gni lett med en klut og skyll godt av. Jeg vasket etter med et mildt såpevann, men er ikke sikker på om det nødvendig. Men båten ble ihvertfall ren. :yesnod:

Link to post

Hvis du ikke har noe i mot å skrubbe litt, anbefaler jeg at du forsøker først med Jif Skurekrem. Det finner du på nærmeste butikk, inneholder ikke noen sterke stoffer som kan skade båten (Tror jeg...), og koster ikke all verdens i innkjøp. Blir du ikke fornøyd med Jif, kan du heller vurdere noe annet etterpå.

Link to post

Hei igjen

 

Da var jobben gjort :smiley: og gummibåten er som ny.

 

Valget falt på Hugo :yesnod: da dette var lagerført hos sveno :cool:

 

Men innkjøpsavdelingen må få en liten anmerkning :smash: da det ble oppdaget at Jif Skurekrem ikke var tilgjengelig i heimen, men det skal nå sies at det nå er ankomet en flaske med jif og som plaster på såret fant jeg og 6 kalde øl i kjøleskapet :cheers:

 

 

God helg og takk for alle svar.

 

Mvh

sveno

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...