Jump to content

Bygge hekkport på 22 fot Daycruiser


omhI

Recommended Posts

Hei

 

Jeg har en Antares 680 - 2013 modell. Nå har jeg klart å finne badeplattformen til båten og da blir det spørsmål om å lage hekkport.

Se bilder.

Som det kommer fram er det "antydning til" hekkport allerede, men altfor liten.

Jeg vil kappe vekk mer (se merking på bilder). Tror ikke det ligger kabler eller annet i veien for det.

 

Håper noen kan hjelpe meg med:

 

1) Hva skal jeg bruke for å kappe vekk glassfiberen (uten at det støver for mye) ? 

2) Vil prøve å gjenbruke mest mulig av de platene jeg kapper vekk, men i så fall hvordan skal jeg få festet de for å dekke åpningene som oppstår.

     Det synes for meg å være umulig å komme på baksiden og kunne jobbe fra den siden....

 

Noen som har noen tips eller vært borti lignende ?

 

 

 

 

hekkport 2 jpeg.jpg

hekkport jpeg.jpg

Link to post

Det som støver minst er karosseri sag med fintinnet blad. Mest effektiv derimot er diamant skive på vinkel sliper. Den delen du utter bort blir i ett stykke om du kutter utvendig og innvendig. Det blir fin port med litt modifikasjon. Dette er jo ikke akkurat ihenhold til CE dokument( samsvarserklæringen ) på båten eller er det andre båter av samme type med port ?  Støp igjen åpningene  i  dekket mot siden fra utsiden. Gjøres dette korrekt blir det bra.

Bygger 47 fot Trawler Yacht tegnet av Bruce Roberts Goodson

Bygge 47 fot Trawler Yacht fra cd til ferdig båt

Link to post

Ja jeg har vurdert om dette svekker konstruksjonen, men jeg kapper i alle fall ikke i selve skroget. "Hekkport" på samme type båt kom først noen år seinere. 

Tror jeg skal sjekke opp karosseri sag med fintannet blad. :)

Jeg har også vurdert å sette inn fasongtilpasset vannfast kryssfiner i åpningene før jeg støper. Dette for å stive opp konstruksjonen. Holder det å feste kryssfineren med tec7 eller bør jeg støpe fast den også? Er det forresten nødvendig ?

 

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...