Jump to content

Kranbil for opptak og transport i Fredrikstad


Aleks953

Recommended Posts

Hei.

Er det noen her inne som har kjennskap til noen som utfører opptak og transport med kranbil (rimelig) i Fredrikstad? 

Vi har en Polar 29 som ligger på Dypedal, Hvaler, som jeg skulle hatt transportert til Alshus, Kråkerøy, for vinterlagring i hagen.

Jeg tenkte kanskje å få tatt den opp ved Fredrikstad gjestehavn for å gjøre det rimeligst mulig (dersom det er lovlig).

Mvh. Aleksander

Link to post

Hvis du får en med traktor og henger til å kjøre den hjem for deg, kan du helt sikkert få løftet den på Nøkledypet. Det er bare å stikke ned på klubbhuset og snakke med Kai. Obs, han går kl 14, så du må være der før det. Husker ikke hva han heter, men det er en kar som holder til borte ved krysset mellom Glomboveien og Enhusveien, like ved palasset til Terje Høili. Han tar slike kjøreoppdrag (gjorde i alle fall). Tipper det blir en rimelig løsning framfor lastebil med kran. 

Link to post
atletico1 skrev for 2 timer siden:

Hans Ingvald Røed heter bonden.

Det stemmer :thumbsup:  Visste ikke om han var aktiv lenger. Skikkelig skrotnisseplass i gården der han bor... Vet at han kjørte mange båter rundt i distriktet da jeg hadde båtplass og opplag på Fjeldberg. Da var det mange som fikk kranløft på Fjeldberg, og Røed hentet båter der. For TS sin del er den jo imidlertid vesentlig greiere å få løft på Nøkledypet. 

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...