Jump to content

Overhaling av Lombardini lmg 4000 generator


NOR15186

Recommended Posts

Hei

 

Har en Lombardini lmg 4000 generator som sannsynligvis har fått noe saltvann i sylinderen og rustet fast. 

 

Er det noen som har erfaring, bør jeg overhale og bytte stempler etc, eller få tak i en byttemotor? 

 

Noen gode råd?? 

 

Mvh

 

Pål Christian 

Link to post

Først kan du se om du får den løs, fylle litt ATF (automatgearolje) i sylinderen og la det stå noen dager før du prøver forsiktig med en latmannsarm på veiven frem og tilbake og se om den løsner.  litt ene veien og litt andre veien om du får noe bevegelse i det. 

A jack of all trades is a master of none, but oftentimes better than a master of one

Link to post

Støttes. 

Fikk sjøvann inn sylinderen for noen år siden da Luftingen på svanhalsen gikk tett.

Oppdaget  det ved neste rutine kjøring,  ut med brennstoffventilen og tørnet og noen omd på starteren så vann føyka sto.

inn med en skvett olje og samme prosedyre, inn med  br.vent og startet opp, kjørte en stund med belastning   og skiftet olje.

Har lært at aggregat ikke skal gå  unødvendig på tomgang.

 

Kokekyndig maskinist kjent på kysten.

Link to post
  • 11 months later...

Jeg har et lombardini LMG 4000 som jeg har hatt i deler, Ikke jeg som demonterte generatoren så nå finner jeg ikke ut av hvor ledningene skal sitte på kortet som sitter oppå generatoren når jeg nå skal  montere,  Skulle hatt et bilde av kortet med ledninger montert.  Noen som kan skaffe?

IMG_2276.jpg

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...