Jump to content

Kan en pumpe gå, men ikke pumpe - om +/- er feilkoblet?


larole

Recommended Posts

Det gjelder en slik pumpe: https://www.biltema.no/fritid/campingvogn-og-bobil/vann-og-avlop/inline-pumpe-2000024260 Jeg fant den ombord og ville pumpe ut noe vann fra et skott akterut. Koblet rett på batteriet, og motoren gikk, men ingen pumpefunksjon. Kom i ettertid til å tenke på at jeg kanskje hadde koblet +/- feil, det er det jo 50% sjanse for, og at pumpen gikk med feil vei. Er det sannsynlig?

Link to post

Det kan jo hende det, men du kan prøve å prime pumpen på forhånd (fylle den med vann fra motsatt ende f.eks) og se om det gjør noe forskjell. Du kan også prøve suge vann igjennom om du stoler på immunforsvaret ditt. 

A jack of all trades is a master of none, but oftentimes better than a master of one

Link to post

Denne pumpen er ikke selvsugende. Må være tom for luft og ikke ha luft på sugesiden. Antagelig vil den ikke pumpe noe eller ha svært redusert kapasitet om den går feil vei.

Lykke er en kombinasjon av god helse og dårlig hukommelse! :smiley:

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...