Jump to content

BEP vsr lyser rødt på off.


MR Swe

Recommended Posts

Hei.

Har en bep var i båten som jeg undrer om den er ok eller ikke. Nå står båten på land og på lading men vis lyser rødt på off. Problemet mitt er forbrukere banken  koker når jeg lader. Er åpne blybatterier.

 

IMG_20210403_165941.jpg

Edited by MR Swe
Feilstavning (see edit history)
Link to post

Javel, men stusser litt? Du lader jo , det er vel det du ønsker. Men denne BEP saken kan ikke regulere om batteriene koker eller ikke. Det er jo koking som er problemet etter det jeg forstår, så det må jo være laderen som forårsaker det, og ikke BEP releet. Eller er det noe jeg feiltolker?

Link to post

Dårlig lader eller dårlige batterier. Det skal lyse når batteripakke er sammenkoplet via releet.  Det har ingenting med off på override å gjøre. 

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." - Mahatma Gandhi
Link to post
MR Swe skrev On 4.4.2021 at 9.31:

Tror nok begge forbruk må byttes. Men jeg bare undrer hvorfor den off lyser og hva det betyr.

Når du skrev at batteriene kokte antok jeg at de virkelig kokte. Om det bare bobler litt eller du hører en svak putring er jo det normalt under lading. Så slett ikke sikkert at batteriene er defekt.                                           Lampen lyser når releet har koblet batteriene sammen og slukker når batteriene kobler seg fra hverandre. Har altså ingenting med off og gjøre som andre også har påpekt.                         Bare vær obs på at settes lader på før lyset er slukket vil alle batteri lades og batteri vil være sammenkoblet så lenge ladingen står på. Lampen må altså være slukket om du ønsker og lade batteriene separat hvis det var det du ønsket. Så litt usikker på hva du da mener.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...